Nasıl Çalışırız?

Marka Stratejileri


Yaratıcı iletişim sürecinde güçlü bir stratejiye sahip olmak tüm çalışmalar için hayati önem taşır. Çerçevesi açıkça belirlenmiş bir strateji, markanın Kutup Yıldızı, yol haritası ve marka değerlerini yansıtan bir kroki gibi hizmet eder. En iyi tasarımlar bile, uygun bir stratejiye sahip olmadıklarında görmezden gelinme ve düşük bilinirlik riski taşır.

Birmedya olarak müşterilerimizle yakından ilgileniyor, stratejik çerçevenin dayanağını oluşturan içgörüyü kazandırmak için birlikte çalışıyoruz. Görüşmeler, toplantılar ve atölye çalışmalarıyla markaların kilit öneme sahip ilkelerini belirliyor ve dünyadaki özgün konumlarını tanımlıyoruz.

Marka Mimarisi

Marka Konumlandırma

İçerik Stratejisi

İletişim Stratejisi

Medya Planlaması

Medya Satın Alma

Markalaşma Süreci


Yeni bir marka kimliği yaratırken ya da mevcut olanı geliştirirken, aynı çözümleyici süreç ve ilkelerden yararlanıyoruz. Yazar ve tasarımcılardan oluşan takımlarımız, müşterilerimizin marka kimliğini belirlemek, rakiplerinden ayrışmasını sağlamak ve seslendiği kitlede uzun vadeli bir izlenim bırakmak için çalışıyor.

Marka Araştırması ve Analizi.

İçerik Geliştirme

Marka Stratejisi

Marka Kimlik Tasarımı

Ambalaj Tasarımı

Dijital Markalama

Reklamcılık ve Pazarlama

Baskı


İletişim Deneyimi


Etkileşime geçen ve akılda kalan marka deneyimleri yaratmak için güçlü anlatımları ve markanıza uygun görselleri bir araya getiriyoruz. İşimiz ister kurumsal kimlik tasarımı yapmak, ister ambalaj tasarlamak, isterse de 360 derece kampanya hazırlamak olsun, birleşik ve tutarlı bir marka deneyimi için evrensel reklamcılık ilkelerini uyguluyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Reklam ve Marketing Calışmaları

Banner Tasarımı

Ambalaj Tasarımı

Çizgi altı ve Çizgi üstü tasarımlar

Dijital Strateji, Planlama ve Yönetimi


Bütünleşik iletişim stratejilerinin, son kullanıcıya en yakın alanı olan sosyal medya platformları kapsamında, marka imajının doğru bir şekilde temsili ile başlayan süreç; öncelikli olarak konvansiyonel kampanyalar ile eş zamanlı kampanya yönetimini, web sitesi ve çapraz sosyal ağ trafik yönetimini, direkt ve viral kampanya çalışmalarını kapsamaktadır. Son kullanıcı ile birebir iletişim sağlanan platformlardan edinilen mesaj ve bilgiler; markanın müşteri hizmetleri ve kalite departmanları ile koordineli olarak cevaplanmakta, geniş kapsamlı oluşabilecek kriz durumlarında, açıklayıcı içerik üretimi ile kitle müdahalesi sağlanmaktadır. Birmedya, hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak, markanızı olması gerektiği noktaya ve dile ulaştırmaktadır.

Hedef Kitle Analizi

Rakip Analizi

Etkileşim Stratejisi Geliştirme ve Yönetimi

Kampanya Geliştirme